logo
Hot

Akcia!

Akcia prebieha
až do polnoci:

18. jan. 2022.
7/24

NON STOP

telefon

Top

Darček

i1
i2
i3

Turmalín – životodarný minerál

turmalinPrírodný zdroj infračerveného žiarenia a záporných iónov

Turmalín je prekrásny polodrahokam. Momentálne sa tento minerál stal hlavným predmetom analýz univerzitných a výskumných stredísk na celom svete.
Dôvodom je to, že infračervený turmalín je jediný minerál na Zemi, ktorý vykazuje sústavnú elektrinu a zároveň jJee prírodným (nie umelo vyrobeným) zdrojom záporných iónov a infračervených vĺn.

 všeobecne známe, že podporuje krvný obeh, zvyšuje odolnosť voči stresu, zlepšuje duševnú bdelosť a posilňuje imunitný systém. (Niwa Institute for Immunology, Japan. Int J. Biometeorol 1993 Sep; 37(3) 133-8).
Okolo roku 1986 na jednej japonskej výskumnej stanici boli svedkami nasledujúceho javu: na oboch stranách minerálu turmalín, ktorý bol rozlámaný na menšie časti, pozorovali kladný a záporný elektrický náboj, a to dovtedy, kým ho nerozžeravili na 1000 stupňov.

Keď sa spojí kladný a záporný náboj turmalínu, je dokázané, že sa nameria elektrina, ktorá dosahuje 0,06mA.

Ako filter je schopný prírodnú vodu premeniť na slabo bázickú vodu, znižuje hrudkovatenie vody (ktoré vzniká pri skladovaní vody), ďalej má dezinfekčné účinky a zbavuje pachu. Týmto spôsobom ošetrená voda hydratuje a vypína pleť.
Urýchľuje metabolizmus živočíchov a rastlín.
Turmalín má okamžitý a silný účinok na povrchovo aktívne látky (voda sa stáva hebkejšou) so 101 %-ným rastom.

Zloženie vody obohacuje o záporné ióny a alkalizuje ju (24,140/cc) / FIR (96%)
- znižuje koncentráciu vody
- zvýrazňuje chuť
- podporuje bázickosť
- redukuje pachy
- zvyšuje DO (Dissolved Oxygen=rozpustený kyslík)

Infračervená energia, ktorú turmalín vyžaruje, vyvoláva v tele rezonanciu na tej istej frekvencii ako voda. To všetko je spôsobené pôvodným usporiadaním pohybu elektrónov a molekúl vo vesmíre.
Keď molekulu zasiahne elektromagnetické žiarenie s tou istou frekvenciou vibrácií, akú má samotná látka, elektromagnetická energia sa sčíta a tým sa molekulárna vibrácia látky zväčší. Taký je priebeh, ak infračervené žiarenie zasiahne látku s rovnakou frekvenciou, ožiari ju, potom látka vyfiltruje lúče a preberie vibráciu. Tento proces sa nazýva generáciou tepla prostredníctvom prijatia rezonancie. Inými slovami vibrácie atómov a molekúl spôsobujú prijatie rezonancie.
Keď je nám teplo, inštinktívne vyhľadávame tieň. Keď je nám zima, inštinktívne túžime po teplých lúčoch slnka. Tieto reakcie nie sú naučené. Vhodná teplota je našou vrodenou potrebou. Vhodná teplota sa zhoduje s vhodnou frekvenciou energie alebo „vlnovou dĺžkou”. Táto vlnová dĺžka predstavuje 8-14 mikrónov – presne také hodnoty má aj infračervené žiarenie.
75 % nášho tela tvorí voda, bielkoviny, tuky a iné zložky, ktoré musia správne fungovať, aby sme zostali pri živote.
Keď živé organizmy sú zasiahnuté infračervenými lúčmi s vlnovou dĺžkou 8-14 mikrónov, uskutoční sa príjem rezonancie. Vibračný pohyb molekúl spôsobuje nárast energie v tkanivách, ktorá priamo aktivuje bunky a zrýchľuje metabolizmus.
3 vlastnosti infračerveného svetla: žiarenie, schopnosť prenikať a príjem rezonancie. Vzťah medzi tromi vlastnosťami infračerveného svetla a živými organizmami:
Žiarenie: to znamená, že zasahuje ľudský organizmus priamo, rovnako, ako svetlo. Napríklad aj slnečné svetlo sa dostáva na Zem prostredníctvom žiarenia.
Je schopné preniknúť aj do vrstiev, ktoré sa nachádzajú pod kožou, vytvára vnútorné teplo a tým aktivuje molekuly v biologickom tkanive. U ožiarených zložiek tela – voda, bielkoviny, tuky, enzýmy – začnú prebiehať vnútorné vibrácie. Vnútro molekúl – tiež atómy a atómové štruktúry sa zúčastnia na príjme rezonancie.

Full spektrálne žiariče

Full spektrálne žiariče: v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko.  Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite odovzdajú maximálny výkon, teda po zapnutí infrasauny ihnneď vyžaruje IR-A, IR-B a IR-C žiarenia. Rôzne vlnové dĺžky žiarení prenikajú do kože rozdielne. Lúče IR-A prenikajú až do hľbky 4-6 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinok. IR-B preniká do hľbky 0-2 mm zatiaľ IR-C žiarenie dosahuje hornú časť pokožku. Toto žiarenie zodpovedá vyžarovaniu slnečnej energie. V infrasaunách účinok full spektrálných žiarení je najkomplexnejšie! 

Naše infrasauny s karbonovými žiaričmi a s full spektrálnymi žiaričmi sú najkomplexnejšími, o čom svedčia aj spätné väzby od našich spokojných zákazníkov. Osoby, ktoré sú citlivé na vysokú teplotu - starší ludia a deti - môžu tiež bezpečne využívať radosti saunovania!

Ďalej »

Doporučenia ohľadne používania infrasauny

Počet doporučených použití: 10 – 20-krát, aspoň s týždennou pravidelnosťou.
V prípade redukčnej diéty, pomarančovej kože sa doporučujú dve použitia za týždeň, ale v záujme dosiahnutia najlepších možných výsledkov sa oplatí toto ošetrenie opakovať hoci aj denne. V záujme zmiernenia príznakov alergie sa doporučuje ošetrenie opakovať každý 3-4 deň.

Ďalej »

Používanie infrasauny v kozmetike

Omladenie pleti: infračervené žiarenie je vynikajúce na zlepšenie prekrvenia pokožky. Vďaka hĺbkovému prečisteniu sa pokožka zbaví nečistôt, stane sa pružnejšou a zlepší sa jej štruktúra. Zároveň je vhodné na ošetrenie akné, ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

Ďalej »

Doterajšie skúsenosti zákazníkov

Formovanie postavy: viditeľné zlepšenie stavu celulitídy, plochšie brucho, štíhlejší pás a boky. Ideálna voľba pre každú ženu! Účinok je ešte výraznejší pri súčasnom dodržiavaní diéty. Alergia: výrazne zmierňuje príznaky alergie (napr. sennú nádchu vyvolanú peľom, prachom, chemikáliami), uľahčuje dýchanie. Reuma: v niektorých prípadoch zmiernila aj silné reumatické bolesti.

Ďalej »

Všeobecné informácie o infrasaune

Používanie infrasauny pri prevencii a liečbe ochorení, Všeobecné informácie o infrasaune. Čo sa deje v infrasaune?Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celziových, čím sa aj účinok zdvojnásobí.

Ďalej »

Sveteľná Terapia

Ako účinkuje terapia farbami? Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.

Ďalej »

Výhody infrasauny

Výhody infračerveného sálavého tepla. Zmiernenie bolesti:Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi.

Ďalej »

Infrasauny vs finske sauny

Výhody infrasauny v porovnaní s tradičnou saunou. Priaznivá teplota:Používanie infračervenej kabíny je oveľa príjemnejšie, lebo na dosiahnutie priaznivých účinkov postačuje nižšia teplota 40-60 oC. Pokožka a tkanivá pod pokožkou nie sú vystavené nadmerne vysokej teplote, nakoľko lúče prenikajú hlboko pod pokožku do tkanív tela, a tak teplo, ktoré sa viac približuje normálnej telesnej teplote, vyvíja účinky z vnútra smerom von.

Ďalej »