logo
Hot

Akcia!

Akcia prebieha
až do polnoci:

18. jan. 2022.
7/24

NON STOP

telefon

Top

Darček

i1
i2
i3

Používanie infrasauny pri prevencii a liečbe ochorení, Všeobecné informácie o infrasaune. Čo sa deje v infrasaune?Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celziových, čím sa aj účinok zdvojnásobí.

Infrasaunu môžu smelo používať aj tie osoby, ktoré majú strach z uzatvorených priestorov resp. neznášajú dobre horúčavu, nakoľko infrasauna vyvinie svoje blahodarné účinky aj v tom prípade, keď necháte otvorené dvere a navyše sú na jej dverách sklenené výplne.

Charakteristika infračerveného žiarenia: Rôzne telesá sprostredkovávajú rôzne vlnové dĺžky. Napríklad ľudské telo vyžaruje infračervené žiarenie v rozsahu vlnovej dĺžky 300-5000 metrov štvorcových. Podľa čínskych vedcov z hľadiska liečenia sú najúčinnejšie tie infračervené lúče, ktoré spadajú do rozsahu 780-2500 metrov štvorcových. Vďaka vynikajúcej vodivej schopnosti veľkého množstva vody, ktoré sa nachádza v hlbšie položených tkanivách, vyžarované infračervené lúče sú schopné priamo preniknúť do tela, a to do hĺbky štyroch-šestich milimetrov až 4 centimetrov. Telo je schopné pohltiť deväťdesiatpäť percent lúčov vyžiarených zo žiariacich vlákien. Toto hlboko prenikajúce žiarenie svoj zohrievací účinok vyvíja hlboko vo svalových vláknach a vnútorných orgánoch. Telo reaguje zrýchleným tlkotom srdca a zvýšeným pulzom.

Táto reakcia vplýva na srdce rovnako, ako kondičný tréning. Je dokázané, že používanie infrasauny posilňuje srdce, totiž telo sa snaží znížiť svoju teplotu, preto zvyšuje pulz, telo aktivuje ochladzovací mechanizmus, čím spúšťa potenie. Osoba s priemernou kondíciou pri použití infrasauny vylúči približne pol litra potu, pričom spáli tristo Kcal, tak je schopná v rámci kúry pozostávajúcej z tridsiatich sedení v saune vypotiť 600-800 Kcal, a to bez akýchkoľvek negatívnych následkov. Stratené tekutiny sa môžu doplniť konzumáciou vody, čím neprijmeme zbytočné kalórie! Týmto spaľovaním kalórií môžeme stimulovať svoj organizmus a dosiahnuť dobrý duševný a telesný stav.

Pri analýze potu bolo vykázaných viacero kyselín, sodík, amoniak, ťažké kovy (olovo, kadmium, nikel, meď, sodík). Potením sa znižuje tuk a cholesterol takým spôsobom, že sa rozpustia vplyvom tejto procedúry, takže sme schopní vylúčiť to, čo nedokážu vylúčiť obličky a pľúca. V záujme nášho zdravia je veľmi dôležité, aby tieto ťažké kovy boli pravidelne odstraňované z organizmu.

Ako používať infrakabínu?Pred a po jej použití vypite väčšie množstvo minerálnej vody. Ak sa pred použitím infrasauny osprchujete, zintenzívnite potenie. V prípade prechladnutia alebo chrípky sa doporučuje predĺžené použitie, nakoľko zabraňuje množeniu vírusov. Dbajte na rovnováhu organizmu a dopĺňanie minerálov. Ak ste si už zvykli na tridsaťminútové použitie a vyšší stupeň teploty, môžete použitie predĺžiť na štyridsať minút. Má to priaznivý vplyv hlavne na tkanivá a bunky (posilňujú sa tým).

Na čo si treba dávať pozor?Ani jeden odstavec tohto článku si nevysvetľujte tak, že sa jedná o liečebnú metódu! Poraďte sa so svojim lekárom! V prípade niektorých liekov sa nedoporučuje súčasné používanie infraenergie, nakoľko sa môžu prejaviť vedľajšie účinky a iné reakcie, nezabúdajte na to vo vlastnom záujme! Ak by ste pri používaní infrasauny pocítili zhoršenie Vášho stavu, bezodkladne prerušte používanie a poraďte sa so svojim lekárom! Počas používania sauny sa nepozerajte priamo na vlákna vyžarujúce infračervené lúče!

V čom sa líši od tradičnej sauny?V infrakabíne sa dvadsať percent tepla spotrebuje na zohriatie vzduchu a osemdesiat percent sa priamo premení na telesné teplo! Zaručuje hlbšie a účinnejšie prehriatie. Tento zásadný rozdiel je jednou z výhod infrakabíny. V porovnaní s tradičnou saunou zabezpečí vylúčenie aspoň dvojnásobného množstva potu, a to pri teplote päťdesiat stupňov Celziových, čím menej zaťažuje srdce. Vdychovaný vzduch je príjemnejší, môže sa regulovať, aj pri otvorených dverách sa dosiahneme želaný účinok. Maximálne zaručuje náš celkový dobrý pocit! Kabína sa vyhreje za päť-desať minút!

Dosiahnuté výsledky:Na celom svete ošetrujú infračervenými lúčmi 35.000.000 ľudí, pričom pri použití na fyzioterapeutické účely dosahujú vynikajúce výsledky! Posilňuje srdcové svaly, doporučuje sa používať v prípade osôb, ktoré sú telesne postihnuté alebo sú obmedzené v pohybe! Infrasauna môže zohrávať dôležitú úlohu pri znižovaní telesnej hmotnosti a posilňovaní srdca!
Zohriatie tela infražiarením stimuluje a zrýchľuje metabolizmus, zamedzuje rastu patogénnych baktérií a vírusov. Aktivita, odolnosť zdravých častí tela a orgánov sa zvyšuje! Telo sa prečistí a omladne zvnútra aj zvonka!

Krása:Dokonalý prostriedok na zachovanie prirodzenej krásy. Zabezpečí dobré prekrvenie, rast buniek, priebežne odstraňuje odumreté bunky. Je účinná pri liečbe akné (vyrážok, ekzémov, kožných zápalov, psoriázy), popálenín a iných kožných ochorení! Urýchľuje liečbu rôznych kožných chorôb, pokožku robí hebkejšou a jemnejšou, zlepšuje jej pružnosť, vypína ju, preto je aj veľkým nepriateľom celulitídy, nakoľko celulitídu tvorí tuk, voda a jedovaté látky nahromadené pod povrchom kože, ktoré sa potením rozkladajú!

Pre športovcov: Prehriatie svalov v infrakabíne a potom môže nasledovať vonkajší tréning! V záujme dosiahnutia maximálnej pružnosti svalov je potrebné 40-minútové použitie! Pružnosť svalov sa zvýši o päťdesiat percent! Má priaznivý účinok pri bolesti svalov, sciatice, menopauze / príznaky vyskytujúce sa v období klimaktéria - dámy vo veku 40-50 rokov / artritída / kĺbové zápaly / bolesti ramien, nespavosť, stres, opuchliny, stuhnuté svaly, ochorenia tkanív.

Krvný obeh: Človek sa cíti omnoho lepšie, nakoľko sa zlepší krvný obeh a saturácia (nasýtenosť kyslíkom).

Použitie infrasauny je veľkou pomocou v nasledujúcich prípadoch:

Pri stuhnutých kĺboch uvoľňuje bunky a tkanivá. Používa sa na uvoľnenie stuhnutých svalov a kŕčov.
Zmiernenie bolesti: teplo znižuje produkciu endorfínov a vplýva na tzv. chrbticovú bránu, čím pôsobí upokojujúco.
Krvný obeh: teplo rozširuje cievy, stimuluje krvný obeh.
Ochorenia, infekcie: Vedci potvrdili deväťdesiatpercentné zlepšenie v prípade nasledujúcich ochorení: poškodenia tkaniva, bolesti väzov, ramenných a bedrových kĺbov, bolesti pri menštruácii, infekcie, ekzémy, pooperačné infekcie, (pooperačný) zápal pľúc, zápal žlčníka atď.
Popáleniny: bolesť sa zmierňuje, rýchlejší priebeh liečby, menšie jazvy.
Vysoký krvný tlak: výrazné zníženie pri používaní pri teplote štyridsať-päťdesiat stupňov Celziových.
Nízky krvný tlak: regulačný účinok.
Krátkodobá pamäť: výrazné zlepšenie.
Obtiaže spojené s menopauzou: zmiernenie nervozity, depresie (chorobne smutná nálada, nezáujem, prejedanie sa alebo naopak nechutenstvo,) bolestí hlavy a žalúdka.
Znižovanie hmotnosti: spotrebou energie vďaka poteniu a priamemu spaľovaniu tukov.
Obtiaže pominú: chronický zápal, infekcia stredného ucha, bolesti krku, krvácanie nosa, žihľavka, upchaté póry, akné – 3-4 ošetrenia, vyčistenie pórov, kožný tuk sa rozpustí! Nepríjemný telesný pach pominie vďaka vyplaveniu chemických látok. Ekzémy, psoriáza – priaznivé doplnkové ošetrenie. Slnečné spáleniny: zlepší sa stav vďaka lepšiemu prekrveniu pokožky. V prípade Anorexie-nervosa /nebezpečná, chorobná chudosť/ prinavráti normálne stravovacie návyky a telesná hmotnosť sa zvýši.

Zlepšenie krvného obehu: zohriatie niektorých častí tela vyvoláva v ďalších častiach tela reflexy a výsledkom je rozšírenie ciev.

Liečba ochorení obehového systému: ak sa v krvi nachádza veľa cholesterolu a tuku, stáva sa hustejšou a červené krvinky sa pozliepajú. To spôsobuje, že povrch červených krviniek sa zmenšuje a následkom je nedostatok kyslíka, artérie sa môžu upchať, čím sa zvyšuje krvný tlak. Ďalej, ak tuk zabráni bunkám prijímať krvnú glukózu a preruší sa výdaj inzulínu, môže vzniknúť cukrovka. Na spomínané procesy veľmi pozitívne vplýva infrasauna.

Liečba kožných a iných ochorení: v prípade nasledujúcich ochorení boli pri ošetrení infračerveným tepelným systémom preukázané dobré výsledky: popáleniny, bolesť po
slnečných spáleninách, zamedzenie tvorby jaziev po popáleninách, telesný pach, chronický zápal stredné ucha, bolesť hrdla, krvácanie z nosa.

Problémy s fungovaním obličiek: intenzívne vylučovanie jedovatých látok odbremení obličky, vďaka čomu sa zmiernia obtiaže plynúce zo sťaženého fungovania obličiek (napr. opuchy členkov).

Zmierňovanie bolesti, ošetrenie poranení: Infračervené žiarenie je účinné pri zmierňovaní zápalov kĺbov, svalových kŕčov a bolestí, bolestí hlavy a chrbta.

DÔLEŽITÉ! VYŠŠIE UVEDENÉ INFORMÁCIE SI V ŽIADNOM PRÍPADE NEVYSVTĽUJTE TAK, ŽE INFRASAUNU MÔŽETE POUŽÍVAŤ NA OŠETRENIE ALEBO LIEČBU BEZ DOPORUČENIA LEKÁRA! AK TRPÍTE NEJAKÝM OCHORENÍM, PRED ZAČATÍM POUŽÍVANIA SAUNY SA PORAĎTE SO SVOJIM LEKÁROM!

Full spektrálne žiariče

Full spektrálne žiariče: v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko.  Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite odovzdajú maximálny výkon, teda po zapnutí infrasauny ihnneď vyžaruje IR-A, IR-B a IR-C žiarenia. Rôzne vlnové dĺžky žiarení prenikajú do kože rozdielne. Lúče IR-A prenikajú až do hľbky 4-6 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinok. IR-B preniká do hľbky 0-2 mm zatiaľ IR-C žiarenie dosahuje hornú časť pokožku. Toto žiarenie zodpovedá vyžarovaniu slnečnej energie. V infrasaunách účinok full spektrálných žiarení je najkomplexnejšie! 

Naše infrasauny s karbonovými žiaričmi a s full spektrálnymi žiaričmi sú najkomplexnejšími, o čom svedčia aj spätné väzby od našich spokojných zákazníkov. Osoby, ktoré sú citlivé na vysokú teplotu - starší ludia a deti - môžu tiež bezpečne využívať radosti saunovania!

Ďalej »

Doporučenia ohľadne používania infrasauny

Počet doporučených použití: 10 – 20-krát, aspoň s týždennou pravidelnosťou.
V prípade redukčnej diéty, pomarančovej kože sa doporučujú dve použitia za týždeň, ale v záujme dosiahnutia najlepších možných výsledkov sa oplatí toto ošetrenie opakovať hoci aj denne. V záujme zmiernenia príznakov alergie sa doporučuje ošetrenie opakovať každý 3-4 deň.

Ďalej »

Používanie infrasauny v kozmetike

Omladenie pleti: infračervené žiarenie je vynikajúce na zlepšenie prekrvenia pokožky. Vďaka hĺbkovému prečisteniu sa pokožka zbaví nečistôt, stane sa pružnejšou a zlepší sa jej štruktúra. Zároveň je vhodné na ošetrenie akné, ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

Ďalej »

Doterajšie skúsenosti zákazníkov

Formovanie postavy: viditeľné zlepšenie stavu celulitídy, plochšie brucho, štíhlejší pás a boky. Ideálna voľba pre každú ženu! Účinok je ešte výraznejší pri súčasnom dodržiavaní diéty. Alergia: výrazne zmierňuje príznaky alergie (napr. sennú nádchu vyvolanú peľom, prachom, chemikáliami), uľahčuje dýchanie. Reuma: v niektorých prípadoch zmiernila aj silné reumatické bolesti.

Ďalej »

Všeobecné informácie o infrasaune

Používanie infrasauny pri prevencii a liečbe ochorení, Všeobecné informácie o infrasaune. Čo sa deje v infrasaune?Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celziových, čím sa aj účinok zdvojnásobí.

Ďalej »

Sveteľná Terapia

Ako účinkuje terapia farbami? Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.

Ďalej »

Výhody infrasauny

Výhody infračerveného sálavého tepla. Zmiernenie bolesti:Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi.

Ďalej »

Infrasauny vs finske sauny

Výhody infrasauny v porovnaní s tradičnou saunou. Priaznivá teplota:Používanie infračervenej kabíny je oveľa príjemnejšie, lebo na dosiahnutie priaznivých účinkov postačuje nižšia teplota 40-60 oC. Pokožka a tkanivá pod pokožkou nie sú vystavené nadmerne vysokej teplote, nakoľko lúče prenikajú hlboko pod pokožku do tkanív tela, a tak teplo, ktoré sa viac približuje normálnej telesnej teplote, vyvíja účinky z vnútra smerom von.

Ďalej »