logo
Hot

Akcia!

Akcia prebieha
až do polnoci:

18. jan. 2022.
7/24

NON STOP

telefon

Top

Darček

i1
i2
i3

Ako účinkuje terapia farbami? Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.

Hollwich, Tilgner a Diechuss sa už pred niekoľkými desaťročiami venovali meraniam, ktoré boli zamerané na účinky farebného žiarenia na ľudský organizmus. Skúmali predovšetkým jeho vplyv na zloženie krvi, vegetatívny nervový systém, resp. na látkovú premenu pečene. V rokoch 1900 svoje predstavy podložili aj pokusmi. V súčasnosti sa terapia farbami znova stala obľúbenou liečebnou metódou. Táto šetrná liečebná metóda upadla na niekoľko storočí do zabudnutia, pričom už aj starovekí Egypťania poznali blahodarný účinok farieb. Chorých uložili do izieb s farebnými záclonami a keď slnečné lúče premietli na chorého farby drapérií, verili, že sa chorý začne okamžite zotavovať.

Farby nás ovplyvňujú počas celého života prostredníctvom svojich elektromagnetických vibrácií, či si to už uvedomujeme alebo nie. Počas prímorskej dovolenky modrá farba nekonečného mora navodzuje príjemný pocit odpočinku a uvoľnenia. Zeleň obrovských lesov nás upokojí a získame pocit vyrovnanosti. Jednotlivé farby sú rôznymi formami, typmi svetla. V mnohých kultúrach slnko, ktoré je zdrojom svetla, stelesňuje život. Je nepostrádateľné pre fotosyntézu rastlín, pre tvorbu vitamínov v ľudskom organizme. Preto každý jednotlivý typ svetla má iný liečivý účinok.

Význam jednotlivých farieb

Červená: symbolizuje krv, t.j. základný prvok života. Zlepšuje krvný obeh, vzpružuje, podporuje myslenie.

Žltá: je farbou intuície a dobrotivosti. Podporuje trávenie, posilňuje nervy, prináša dobrú náladu.

Zelená: je farbou oživenia a nádeje. Vynikajúco lieči ochorenia očí a cievneho ústrojenstva. Má posilňujúci účinok a harmonizuje nervovú sústavu.

Jednotlivé farby môžeme používať pri liečení rôznymi spôsobmi. Môžeme sa napríklad pristaviť pri nejakej maľbe, môžeme používať starostlivo vyberané obrusy, záclony, alebo môžeme aj samotnú izbu vymaľovať farbou, ktorá zodpovedá nášmu zámeru. Kým červené odtiene v zimnom období zlepšujú krvný obeh, žltou môžeme zlepšiť trávenie. Akúkoľvek metódu si vyberieme, cieľom je vždy dosiahnutie harmónie, preto používajte iba tie odtiene, ktoré nie sú v rozpore s Vašim vkusom a estetickým cítením, veď uzdravenie a dobrú náladu môžeme očakávať iba od takýchto farieb!

Full spektrálne žiariče

Full spektrálne žiariče: v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko.  Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite odovzdajú maximálny výkon, teda po zapnutí infrasauny ihnneď vyžaruje IR-A, IR-B a IR-C žiarenia. Rôzne vlnové dĺžky žiarení prenikajú do kože rozdielne. Lúče IR-A prenikajú až do hľbky 4-6 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinok. IR-B preniká do hľbky 0-2 mm zatiaľ IR-C žiarenie dosahuje hornú časť pokožku. Toto žiarenie zodpovedá vyžarovaniu slnečnej energie. V infrasaunách účinok full spektrálných žiarení je najkomplexnejšie! 

Naše infrasauny s karbonovými žiaričmi a s full spektrálnymi žiaričmi sú najkomplexnejšími, o čom svedčia aj spätné väzby od našich spokojných zákazníkov. Osoby, ktoré sú citlivé na vysokú teplotu - starší ludia a deti - môžu tiež bezpečne využívať radosti saunovania!

Ďalej »

Doporučenia ohľadne používania infrasauny

Počet doporučených použití: 10 – 20-krát, aspoň s týždennou pravidelnosťou.
V prípade redukčnej diéty, pomarančovej kože sa doporučujú dve použitia za týždeň, ale v záujme dosiahnutia najlepších možných výsledkov sa oplatí toto ošetrenie opakovať hoci aj denne. V záujme zmiernenia príznakov alergie sa doporučuje ošetrenie opakovať každý 3-4 deň.

Ďalej »

Používanie infrasauny v kozmetike

Omladenie pleti: infračervené žiarenie je vynikajúce na zlepšenie prekrvenia pokožky. Vďaka hĺbkovému prečisteniu sa pokožka zbaví nečistôt, stane sa pružnejšou a zlepší sa jej štruktúra. Zároveň je vhodné na ošetrenie akné, ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

Ďalej »

Doterajšie skúsenosti zákazníkov

Formovanie postavy: viditeľné zlepšenie stavu celulitídy, plochšie brucho, štíhlejší pás a boky. Ideálna voľba pre každú ženu! Účinok je ešte výraznejší pri súčasnom dodržiavaní diéty. Alergia: výrazne zmierňuje príznaky alergie (napr. sennú nádchu vyvolanú peľom, prachom, chemikáliami), uľahčuje dýchanie. Reuma: v niektorých prípadoch zmiernila aj silné reumatické bolesti.

Ďalej »

Všeobecné informácie o infrasaune

Používanie infrasauny pri prevencii a liečbe ochorení, Všeobecné informácie o infrasaune. Čo sa deje v infrasaune?Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celziových, čím sa aj účinok zdvojnásobí.

Ďalej »

Sveteľná Terapia

Ako účinkuje terapia farbami? Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.

Ďalej »

Výhody infrasauny

Výhody infračerveného sálavého tepla. Zmiernenie bolesti:Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi.

Ďalej »

Infrasauny vs finske sauny

Výhody infrasauny v porovnaní s tradičnou saunou. Priaznivá teplota:Používanie infračervenej kabíny je oveľa príjemnejšie, lebo na dosiahnutie priaznivých účinkov postačuje nižšia teplota 40-60 oC. Pokožka a tkanivá pod pokožkou nie sú vystavené nadmerne vysokej teplote, nakoľko lúče prenikajú hlboko pod pokožku do tkanív tela, a tak teplo, ktoré sa viac približuje normálnej telesnej teplote, vyvíja účinky z vnútra smerom von.

Ďalej »