logo
Hot

Akcia!

Akcia prebieha
až do polnoci:

18. jan. 2022.
7/24

NON STOP

telefon

Top

Darček

i1
i2
i3

Výhody infračerveného sálavého tepla. Zmiernenie bolesti:Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi.

Infračervenú terapiu účinne používajú v Japonsku v prípade zápalov, fibromyalgie, reumatických zápalov kĺbov, bolestí chrbta, ischiasu, lumbága, bolestí hlavy, kŕčov, výronov a iných ochorení svalov a kostí. Mnoho typov stuhnutí súvisiacich s pokročilým vekom je možné zmierniť alebo odstrániť pomocou infrasauny.

Odstránenie celulitídy: Aj na pekne vyformovaných nohách, stehnách sa môžu z času na čas objaviť priehlbinky, t.j. príznaky pomarančovej kože. Tento charakteristický nedostatok má hormonálny pôvod. Tukové bunky uskladňujú väčšie množstvo tuku ako je potrebné. Na pokožke na stehnách sa objavia hrboľčeky, priehlbinky. Celulitídu je možné rozpoznať už v počiatočnom štádiu. Na bokoch, stehnách, pozadí, zriedkavejšie aj na kolenách a predlaktí sa vytvoria tukové vankúšiky. Ak pokožka na stehnách pri stlačení medzi prstami pripomína pomarančovú šupku, ak opúchate a nohy sú ťažké, objavil sa u Vás druhý stupeň celulitídy. Tukové bunky sú zväčšené, tlačia na cievy, zhoršuje sa obeh, hromadí sa voda a jedovaté látky. Metódy, pomocou ktorých je možné odstrániť jedovaté látky a prebytočnú vodu, výrazne odstraňujú tento kozmetický nedostatok.
Infrasauna Vás zbaví celulitídy, gélu a podobných usadenín, ktoré sú tvorené tukom, vodou a splodinami, a ktoré sa objavujú pod kožou vo forme malých hrboľčekov.
Kozmetici a kozmetológovia používajú infrasaunu s rutinou a dennou pravidelnosťou pri odstraňovaní celulitídy.
Vzhľadom k tomu, že infračervené lúče infrasauny prenikajú hlboko pod pokožku, ošetrenie celulitídy týmto spôsobom je účinnejšie, ako tradičné metódy.
Už aj v Maďarsku pochopili, aký má význam používanie infrakabín v kozmetike a liečiteľstve.

Spaľuje kalórie a pomáha kontrolovať hmotnosť:V infrasaune prebieha súčasne potenie a spaľovanie kalórií, pričom sa zlepšuje krvný obeh organizmu. Osoba s priemernou kondíciou môže v rámci jedného použitia sauny vylúčiť 500 gramov potu a zároveň spáliť 300-600 kalórií. To znamená, že nestrácate len vodu, ale aj hmotnosť. Vďaka tomuto účinok môže byť infrasauna v prípade kontroly hmotnosti až o tristo percent účinnejšia ako tradičná sauna.

Odstraňuje jedy a splodiny:Lepší krvný obeh stimuluje potné žľazy a tým z tela vyplavuje nahromadené jedy a splodiny. Potenie s dennou pravidelnosťou pomáha pri detoxikácii a telo zbavuje ťažkých kovov (olovo, ortuť, zinok, nikel a kadmium), ktoré spôsobujú rakovinu, ako aj alkoholu, nikotínu, sodíka, kyseliny sírovej a usadenín cholesterolu.

Zmierňuje stres a únavu:Niekoľko minút strávených v príjemnom teple infrasauny sa vyrovná výdatnej masáži, ktorá odstraňuje nervové a svalové napätie. Po opustení kabíny vstúpite do všedných dní s novou fyzickou a duševnou silou. Hypertermická terapia je jedným zo spôsobov, ako výrazne zvýšiť úroveň rastového hormónu, ktorý hrá významnú úlohu pri údržbe telesných tkanív, vrátane svalov. Hypertermická terapia pomáha v prípade pacientov trpiacich chronickou únavou navrátiť správne fungovanie vegetatívneho nervového systému.

Zlepšuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém:Počas doby, keď sa stupňuje potenie, aby bolo zabezpečené ochladzovanie organizmu, Vaše srdce pracuje intenzívnejšie a Váš krvný obeh sa zlepšuje. Tým dosiahnete rovnaký účinok, ako pri plynulej športovej činnosti. Počas klesania diastolického krvného tlaku sa zlepšuje frekvencia búšenia srdca, zásobovanie srdca krvou a metabolická frekvencia. Môžete zažiť účinok telesného pohybu, pričom čítate a odpočívate v infrasaune. Podľa bádateľov NASA je pasívny infračervený telesný pohyb ideálnou alternatívou udržiavania astronautov vo forme počas pobytov vo vesmíre. Najlepší atléti používajú infrasaunu pred tréningom na prehriatie svalov a po tréningu ako prevenciu poranení a aby podporili regeneráciu svalov.

Posilňuje imunitný systém:Prostredníctvom hĺbkovo stimulujúceho účinku infrasauny sa zvyšuje telesná teplota, vznikne stav umelej horúčky. Tým, že sa telo bráni proti horúčke, imunitný systém sa posilňuje prirodzeným spôsobom. Odstránenie ťažkých kovov a jedov, vyplavenie splodín potením zlepšuje celkový zdravotný stav používateľov a znižuje ich náchylnosť na choroby.

Táto lúčová terapia pomáha skrátiť dobu zotavovania sa v prípade prechladnutia alebo chrípky, imunitný systém podnecuje k rýchlejším reakciám. Ako to dokazujú aj skúsenosti, urýchľuje prirodzený liečebný proces organizmu.
Je účinná pri nízkej teplote:Svoje účinky vyvíja pri teplote 35-55 stupňov Celziových, čo je omnoho bezpečnejšia a príjemnejšia teplota, ako teplota v prípade tradičnej sauny. Infračervené žiarenie s dlhou vlnovou dĺžkou preniká do svalových vlákien, a to do hĺbky 3,5-4 mm-ov, čím sa dosahuje 3-4-krát intenzívnejšie potenie ako je obvyklé.

Full spektrálne žiariče

Full spektrálne žiariče: v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko.  Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite odovzdajú maximálny výkon, teda po zapnutí infrasauny ihnneď vyžaruje IR-A, IR-B a IR-C žiarenia. Rôzne vlnové dĺžky žiarení prenikajú do kože rozdielne. Lúče IR-A prenikajú až do hľbky 4-6 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinok. IR-B preniká do hľbky 0-2 mm zatiaľ IR-C žiarenie dosahuje hornú časť pokožku. Toto žiarenie zodpovedá vyžarovaniu slnečnej energie. V infrasaunách účinok full spektrálných žiarení je najkomplexnejšie! 

Naše infrasauny s karbonovými žiaričmi a s full spektrálnymi žiaričmi sú najkomplexnejšími, o čom svedčia aj spätné väzby od našich spokojných zákazníkov. Osoby, ktoré sú citlivé na vysokú teplotu - starší ludia a deti - môžu tiež bezpečne využívať radosti saunovania!

Ďalej »

Doporučenia ohľadne používania infrasauny

Počet doporučených použití: 10 – 20-krát, aspoň s týždennou pravidelnosťou.
V prípade redukčnej diéty, pomarančovej kože sa doporučujú dve použitia za týždeň, ale v záujme dosiahnutia najlepších možných výsledkov sa oplatí toto ošetrenie opakovať hoci aj denne. V záujme zmiernenia príznakov alergie sa doporučuje ošetrenie opakovať každý 3-4 deň.

Ďalej »

Používanie infrasauny v kozmetike

Omladenie pleti: infračervené žiarenie je vynikajúce na zlepšenie prekrvenia pokožky. Vďaka hĺbkovému prečisteniu sa pokožka zbaví nečistôt, stane sa pružnejšou a zlepší sa jej štruktúra. Zároveň je vhodné na ošetrenie akné, ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

Ďalej »

Doterajšie skúsenosti zákazníkov

Formovanie postavy: viditeľné zlepšenie stavu celulitídy, plochšie brucho, štíhlejší pás a boky. Ideálna voľba pre každú ženu! Účinok je ešte výraznejší pri súčasnom dodržiavaní diéty. Alergia: výrazne zmierňuje príznaky alergie (napr. sennú nádchu vyvolanú peľom, prachom, chemikáliami), uľahčuje dýchanie. Reuma: v niektorých prípadoch zmiernila aj silné reumatické bolesti.

Ďalej »

Všeobecné informácie o infrasaune

Používanie infrasauny pri prevencii a liečbe ochorení, Všeobecné informácie o infrasaune. Čo sa deje v infrasaune?Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celziových, čím sa aj účinok zdvojnásobí.

Ďalej »

Sveteľná Terapia

Ako účinkuje terapia farbami? Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.

Ďalej »

Výhody infrasauny

Výhody infračerveného sálavého tepla. Zmiernenie bolesti:Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi.

Ďalej »

Infrasauny vs finske sauny

Výhody infrasauny v porovnaní s tradičnou saunou. Priaznivá teplota:Používanie infračervenej kabíny je oveľa príjemnejšie, lebo na dosiahnutie priaznivých účinkov postačuje nižšia teplota 40-60 oC. Pokožka a tkanivá pod pokožkou nie sú vystavené nadmerne vysokej teplote, nakoľko lúče prenikajú hlboko pod pokožku do tkanív tela, a tak teplo, ktoré sa viac približuje normálnej telesnej teplote, vyvíja účinky z vnútra smerom von.

Ďalej »