logo
Hot

Akcia!

Akcia prebieha
až do polnoci:

18. jan. 2022.
7/24

NON STOP

telefon

Top

Darček

i1
i2
i3

Nižšie si môžete prečítať všeobecné informácie o blahodarných účinkoch, princípoch fungovania infračerveného žiarenia a tiež o výhodách červeného cédru ako saunového materiálu. Charakteristika infračerveného a vzdialeného infračerveného žiarenia. Infračervené svetlo je časť neviditeľného spektra Slnka.

Vzdialené infračervené svetlo je charakteristické tým, že ľahko preniká do ľudského tkaniva. Keď sa to uskutoční, vzniká prirodzená rezonancia, ktorá má mnoho priaznivých účinkov. Viete si spomenúť na posledné opaľovanie pod slnečníkom? Prehriali ste sa aj napriek tomu, že ste boli pod slnečníkom? Samozrejme, veď vďaka slnečníku nepreniknú k pokožke iba UV (ultrafialové) lúče. Vzdialené infračervené teplo (vzdialené infračervené svetelné vlny) prenikajú pod pokožku a naše telo zaplavia úžasným, prirodzeným teplom.

Napriek tomu, že sa na celé hodiny vystavíme vplyvu vzdialených infračervených lúčov, nespálime sa. Vzdialené infračervené teplo je zdravé a neškodné pre všetky živé organizmy. V skutočnosti je natoľko bezpečné, že v nemocniciach používajú infračervené teplo na udržanie novorodeniatok v teple.

Carbon technológia používaná v prípade infrasáun

Každý človek vyžaruje a prijíma vzdialené infračervené vlny. Rozsah vĺn vyžarovaných ľudským telom sa pohybuje medzi 6 a 20 mikrónmi. Optimálna hodnota je medzi 7 a 14 mikrónmi, táto hodnota je veľmi blízko k frekvencii kmitov molekuly vody. Podobnosť sa dá logicky zdôvodniť, veď ľudské telo tvorí skoro 70 % vody. Spomínaný vlnový rozsah zvyknú nazývať aj „životodarnými lúčmi”, totiž pod jeho vplyvom môžeme pozorovať výnimočnú regeneráciu nášho tela.
Carbonový tepelný žiarič vyžaruje vlny v rozsahu medzi 7 a 14 mikrónmi, ale najväčšia časť má hodnotu 9.4 mikrónov. Táto hodnota predstavuje frekvenciu kmitov alebo vibrácií molekuly vody. Táto vibrácia spôsobuje uvoľňovanie v bunkách nahromadených jedov, sú to napr. ortuť, hliník, cholesterol a iné jedovaté plyny, síra a formaldehyd. Vyžarovanie s touto optimálnou frekvenciou umožňuje hlbšie preniknutie infračerveného tepla, vďaka čomu sa zvyšuje účinnosť pri zmierňovaní bolesti a detoxikácii, zlepšuje sa krvný obeh a periférna cirkulácia krvi.

Vypotenie ťažkých kovov a iných toxínov čistením buniek vzdialenými infračervenými lúčmi

V Japonsku má Dr. Toshiko Yamazaki Kliniku terapie vzdialenými infračervenými lúčmi, kde podrobil terapiu vzdialenými infračervenými lúčmi a jej účinky komplexnému výskumu. Vo svojej knihe pod názvom „Veda o terapii vzdialenými infračervenými lúčmi” poukazuje na to, že terapia vzdialenými infračervenými lúčmi je preto taká úspešná pri liečbe rôznych chorôb, lebo vzdialené infračervené lúče sú schopné z tela odstrániť také nebezpečné toxicé látky, ako je napríklad ortuť, ktorá býva často príčinou rôznych zdravotných obtiaží. Ľudský organizmus funguje ako bioakumulátor, kvôli čomu mnoho jedovatých látok, ktoré brzdia prirodzený samoozdravný proces, nie je možné odstrániť po ich preniknutí do organizmu. Jedovaté látky sa uskladnia, čím zabránia tomu, aby prebiehal prirodzený samoozdravný proces organizmu.

Keď sa jedovaté plyny, ako sú napr. oxid siričitý a oxid uhličitý, alebo jedovaté látky, ako je olovo, ortuť alebo chlór stretnú s molekulou vody veľkého rozmeru, vodné molekuly ich obklopia. Kde sa tieto jedovaté látky nahromadia, tam sťažujú krvný obeh a znižujú energiu buniek. Detoxikácia sa spustí vtedy, keď vodnú molekulu veľkého rozmeru zasiahne 10 mikrónové FIR žiarenie a voda začne vibrovať.

Vibrovaním ubúdajú iónové väzby atómov, ktoré držia pokope molekulu vody. Pod vplyvom vibrácií sa začnú rozkladať vodné inklúzie, uzatvorené plyny a iné jedovaté látky sa uvoľnia. Japonskí vedci referujú o tom, že v prípade upchatých vlásočníc sa pod vplyvom terapie FIR žiarením pozoruje podobný jav: vzdialené infračervené teplo rozšíri vlásočnice a spustí proces uvoľňovania latentných jedovatých látok.

Blahodarné účinky infrasauny

FIR žiarenie v infrasaune dodá ľudskému organizmu natoľko koncentrovanú lúčovú energiu ako Slnko. Keď je akékoľvek tkanivo tela vystavené vzdialenému infračervenému žiareniu, či už prostredníctvom slnečného svetla, alebo umelých vyhrievacích telies so špeciálnym povrchom, nastane rýchle zohriatie, ktoré je preukázateľné aj termografiou. Toto teplo, ako aj aktivácia rôznych iných mechanizmov podporuje proces liečenia.

Už sme spomínali, že bádatelia zistili, že na bunkovej úrovni je vzdialené infračervené žiarenie s vlnovou dĺžkou 7-14 mikrónov (také isté je aj v infrasaunách, ktoré distribuujeme), ktoré má nasledujúce účinky:

Podporuje aktivitu enzýmov.
Podporuje priľnavosť molekúl vody a ich prenikanie cez bunkovú membránu.
K bunkovej membráne priťahuje aj vápnikové ióny.
Pokus! Infračervené lúče Slnka sú časťami svetelného spektra, ktoré zabezpečujú zretie ovocia, premenu karbohydrátov na cukor. Vplyv na zníženie kyslosti je možné ľahko overiť tým spôsobom, že jednu polovicu citróna vystavíme na 1-2 dni na slnečné svetlo, kým druhú polovicu citróna umiestnime približne na jednu hodinu pod vyhrievacie teleso so vzdialenými infračervenými lúčmi. Tá polovica citróna, ktorá bola vystavené vzdialenému infračervenému žiareniu bude oveľa sladšia, ako druhá polovica.

Dlhú dobu bola infralampa jediným prostriedkom, ktorý sme dávali do súvislosti s infražiarením. V polovici 60. rokov NASA zistila, že aj niektoré minerálne oxidy sú schopné vyžarovať vzdialené infračervené vlny. NASA v rámci svojho vesmírneho programu využívala rôzne výrobky so vzdialenými infračervenými lúčmi, avšak neurobila pokrok vo vývoji technológie. Podľa autora knihy pod názvom „Reverse Aging” (Odvrátenie staroby), Sang Wanga Japonci postrehli aj ďalšie možnosti použitia.
V súčasnosti Japonci vlastnia viac ako 150 patentov na také výrobky, ako je napríklad: sauna so vzdialeným infračerveným žiarením, rúra so vzdialeným infračerveným žiarením, ktorá nahrádza mikrovlnnú rúru, v inkubátoroch pôrodníc používajú panely so vzdialeným infračerveným žiarením, ďalej je to keramika a tkaniny, ktoré vyžarujú vzdialené infračervené vlny. Dr. Tsu-Tsair Oliver Chi vo svojom zhrnutí - ktoré sa týka štúdie o účinkoch prostriedkov so vzdialeným infračerveným žiarením, ktoré sú naladené na ľudský organizmus - tvrdí: „... tieto lúče sú selektívne pohlcované v tých tkanivách, ktoré potrebujú zvýšenie výkonnosti. Vnútorná tvorba vzdialenej infračervenej energie súvisí s mnohými rôznymi ozdravnými reakciami. Po uvedení tkaniva na maximálnu úroveň zvyšné lúče sa neškodne presunú ďalej. Tento jav sa nazýva „rezonančnou absorpciou”. Jej účinky:

1. Zintenzívňuje prúdenie krvi prostredníctvom rozšírenia kapilárnej sústavy.
2. Zmierňuje svalové kŕče prostredníctvom prehriatia svalových vlákien.
3. Vďaka infračervenému žiareniu sa odstraňujú jedovaté látky.
4. Vďaka lepšiemu prúdeniu lymfy pomáha zmierňovať opuchliny a zápaly.
5. Zmierňuje bolesti tým, že priamo vplýva na periférne nervy a voľné nervové zakončenia v tkanivách.
Posledných 25 rokov japonskí a čínski bádatelia a lekári zrealizovali rozsiahle výskumy zamerané na používanie vzdialených infračervených lúčov a referovali o mnohých užitočných vlastnostiach. V Japonsku existuje Infračervená Spoločnosť, jej členmi sú lekári a fyzioterapeuti. Cieľom spoločnosti je podporovať liečebné metódy využívajúce vzdialenú infračervenú energiu.

Charakteristika červeného cédru

- Céder je najtrvácnejším saunovým materiálom. Vďaka výnimočnej schopnosti tepelnej izolácie nepopraská pri záťaži, ktorú predstavuje opakujúce sa nahrievanie a ochladzovanie.
- Céder má obzvlášť pekné drevo, farebná škála tohto dreva sa pohybuje od svetlej medovej cez zrelú jantárovú až po červenú škoricu a hlbokú siénovú.
- Céder má drevo s jemnou vôňou, ktorou vyčarí atmosféru pravej sauny. Typická cédrová vôňa príjemne pôsobí na zmysly, pričom nepôsobí omamne.
- Cédrové drevo obsahuje aj fungicídne a protihnilobné zložky. Odolnosť voči hnilobe zabezpečujú dve špeciálne látky, a to tujaplikány a vo vode rozpustné fenoly. Ich prítomnosť je obzvlášť dôležitá v prípade sáun, nakoľko kombinácia tepla a vlhkosti predstavuje ideálne prostredie pre plesňové huby a baktérie. Ak sa pri výrobe sauny použije iný typ dreva, pri čistení a dezinfekcii sauny je potrebné používať chemické prípravky s abrazívnym účinkom, ktoré poškodzujú zdravie. V prípade cédrového dreva sa používanie týchto prípravkov znižuje na minimum.

- Bežné nečistoty sa z cédrového dreva dajú odstrániť pomocou vody a čistiaceho prípravku, silnejšie nečistoty sa dajú zas ľahko odstrániť abrazívnou textíliou. Čistením cédrové drevo opäť získa svoju prirodzenú krásu a jedinečnú príjemnú vôňu.

- Cédrové drevo obsahuje silice, ktoré svojimi liečivými a čistiacimi vlastnosťami podporujú detoxikáciu. Podľa informácií uvedených na webovej stránke amazon.com olej získaný z cédrového dreva s obľubou používajú pri výrobe parfumov, obzvlášť pri výrobe kozmetických produktov určených pre mužov. Cédrový olej zmierňuje aj tvorbu hlienov, preto ho účinne používajú pri liečbe ochorení dýchacích ciest, obzvlášť pri zápale priedušnice. Cédrový olej dokonca pomáha rozptýliť nahromadené tekutiny v tele.

Full spektrálne žiariče

Full spektrálne žiariče: v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko.  Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite odovzdajú maximálny výkon, teda po zapnutí infrasauny ihnneď vyžaruje IR-A, IR-B a IR-C žiarenia. Rôzne vlnové dĺžky žiarení prenikajú do kože rozdielne. Lúče IR-A prenikajú až do hľbky 4-6 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinok. IR-B preniká do hľbky 0-2 mm zatiaľ IR-C žiarenie dosahuje hornú časť pokožku. Toto žiarenie zodpovedá vyžarovaniu slnečnej energie. V infrasaunách účinok full spektrálných žiarení je najkomplexnejšie! 

Naše infrasauny s karbonovými žiaričmi a s full spektrálnymi žiaričmi sú najkomplexnejšími, o čom svedčia aj spätné väzby od našich spokojných zákazníkov. Osoby, ktoré sú citlivé na vysokú teplotu - starší ludia a deti - môžu tiež bezpečne využívať radosti saunovania!

Ďalej »

Doporučenia ohľadne používania infrasauny

Počet doporučených použití: 10 – 20-krát, aspoň s týždennou pravidelnosťou.
V prípade redukčnej diéty, pomarančovej kože sa doporučujú dve použitia za týždeň, ale v záujme dosiahnutia najlepších možných výsledkov sa oplatí toto ošetrenie opakovať hoci aj denne. V záujme zmiernenia príznakov alergie sa doporučuje ošetrenie opakovať každý 3-4 deň.

Ďalej »

Používanie infrasauny v kozmetike

Omladenie pleti: infračervené žiarenie je vynikajúce na zlepšenie prekrvenia pokožky. Vďaka hĺbkovému prečisteniu sa pokožka zbaví nečistôt, stane sa pružnejšou a zlepší sa jej štruktúra. Zároveň je vhodné na ošetrenie akné, ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

Ďalej »

Doterajšie skúsenosti zákazníkov

Formovanie postavy: viditeľné zlepšenie stavu celulitídy, plochšie brucho, štíhlejší pás a boky. Ideálna voľba pre každú ženu! Účinok je ešte výraznejší pri súčasnom dodržiavaní diéty. Alergia: výrazne zmierňuje príznaky alergie (napr. sennú nádchu vyvolanú peľom, prachom, chemikáliami), uľahčuje dýchanie. Reuma: v niektorých prípadoch zmiernila aj silné reumatické bolesti.

Ďalej »

Všeobecné informácie o infrasaune

Používanie infrasauny pri prevencii a liečbe ochorení, Všeobecné informácie o infrasaune. Čo sa deje v infrasaune?Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celziových, čím sa aj účinok zdvojnásobí.

Ďalej »

Sveteľná Terapia

Ako účinkuje terapia farbami? Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.

Ďalej »

Výhody infrasauny

Výhody infračerveného sálavého tepla. Zmiernenie bolesti:Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi.

Ďalej »

Infrasauny vs finske sauny

Výhody infrasauny v porovnaní s tradičnou saunou. Priaznivá teplota:Používanie infračervenej kabíny je oveľa príjemnejšie, lebo na dosiahnutie priaznivých účinkov postačuje nižšia teplota 40-60 oC. Pokožka a tkanivá pod pokožkou nie sú vystavené nadmerne vysokej teplote, nakoľko lúče prenikajú hlboko pod pokožku do tkanív tela, a tak teplo, ktoré sa viac približuje normálnej telesnej teplote, vyvíja účinky z vnútra smerom von.

Ďalej »